Dariusz Kozłowski
tel. 602 210 078
e-mail: biuro@idolek.pl

Realizacje

Akwarium morskie 525 l

Akwarium morskie pojemności 525 l. zaplanowany przez architekta już w trakcie projektowania budynku. Dzięki naszej współpracy już w fazie projektowania domu miejsce oraz wszystkie potrzebne media (doprowadzenie wody, odprowadzenie ścieków, prądu) zostały doprowadzone do akwarium już w fazie robót murarskich co pozwoliło wkomponować zbiornik w całokształt architektoniczny domu oraz zamaskować całą dochodzącą instalacje. Podstawą zbiornika stanowi murowany postument. Całą filtracje oraz wszelkie urządzenia akwarium umieściliśmy w murowanej szafce pod zbiornikiem.

Zbiornik wykonany został ze szkła OPTIWHITE 150x70x50cm. Akwarium wyposażone jest w Lampę Aquasunlight NG z dwoma żarnikami 250 W + cztery świetlówki T5 + oświetlenie nocne imitujące fazy księżyca. Za filtrację odpowiada duże złoże zraszane biobali oraz duża ilość żywej skały. Cyrkulacją zajmują się dwie pompy Tunze z falownikiem o wydajności po 10000 l/h każda.

Mieszkańcami zbiornika są liczne korale i ryby typowe dla biotopu Morza Czerwonego. Wśród bezkręgowców występują między innymi: rozgwiazy piaskowe , Krewetki czyszczące , czy Comanthus benetti. Jedynym mieszkańcem z poza morza czerwonego jest Hawajski pokolec Zebrasoma flavescens.

   

akwarium morskie - fragment rafy